JOOGA

 

Hathajoogaa

 

Hathajooga  on lempeää kaikille sopivaa joogaa, joka edistää sekä kehon että mielen hyvinvointia.

 

Viikkotunnit koostuvat noin kymmenestä joogaillasta syys- ja kevätkaudella.

 

Lisäksi voit tilata joogatunnin esim. omalle työporukalle tai yhdistykselle.

 

Joogaretriitit ja hemmottelupäivät

 

Kesän aikana on erilaisia joogaretriittejä ja hemmottelupäiviä, joissa yhdistetään joogaa, meditaatiota,

kasvisruokaa, hoitoja ja luovaa toimintaa.

 

Joogaopettajakoulutus 2018-2019

 

Ananda Sevan Joogaopettajakoulutus on kansainvälisen Yoga Alliancen rekisteröimä koulutus (RYT 200),

joka koostuu 7 lähiopetusjaksosta.

 

Kokonaiskesto on n. 1,5 vuotta.

 

1. Villa Solhaga 24.-27.5.2018

2. Villa Solhaga 23.-26.8.2018

3. Villa Topuli 22.-25.11.2018

4. Frantsila 28.2.-3.3.2019

5. Villa Topuli 23.-26.5.2019

6. Villa Topuli 08.-11.8.2019

7. Frantsila 15.-17.11.2019

 

Koulutusjaksojen välillä tehdään kotitehtäviä, pidetään harjoitustunteja ja valmistellaan omaa päättötyötä.

Joogaopettajakoulutus antaa hyvät valmiudet opettaa joogaa, meditaation alkeita ja henkistä filosofiaa.

Se auttaa kehittymään fyysisellä, psyykkisellä ja henkisellä tasolla, mikä luo vankan pohjan omalle jooga- ja meditaatioharjoitukselle.

 

Opettajina Piri Aarnikko ja Jenni Luodes.